radiodedi24.com | Play | Stop dedi24.com | dedi24.TV

dedi24.com » DISPONIMI JUAJ » Bisedime » 28 Nentori feste jo zyrtare ne Kosove !!!
Postimi i fundit | Nga i pari i palexuar Pėr Printer | Dėrgoja njė Shokut | Shto kėtė Temė nė Favorit

Pėrgjigju

Shko tek fundi i Faqes 28 Nentori feste jo zyrtare ne Kosove !!!


Informatat nga: Qatani Qatani ėshtė Mashkullore Offline
Shenime: 1.854
Statusi: i/e Martuar
Postimi imė i pari
Pasuria: 51.450 dediEURO
22.05.2008 23:37 / Postimi -24. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: une si burr i odav mendoj se ajo fest ahst vetem per gjith shqiptaret nga do qe jen ajo veq per shqiprin se isa boletin kosovar me ismajl xhemajlin e kan shpall per krejt shqiptaret nga jan

kaloni mir shum gabim ke ba more hashim thaq edhe pse jam me partin tane

Signatur: Timi_qatani

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 33 33 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: jura jura ėshtė Mashkullore Offline
Shenime: 1.030
Mosha: 27
Statusi: Beqar/e
Postimi imė i pari
Pasuria: 28.925 dediEURO
22.05.2008 11:29 / Postimi -23. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: pershendetje,

e dime fort mir edhe pse e kemi shpall pavaresine ende te gjitha kompetencat e plota nuk i kemi, edne rol te rendesishem e luajn nderkombetaret amo eshte koha tash qe te jemi vet zot i shtepise son e jo te tjeret, eshte koha ti kundershtojna ngapak edhe keta te UNMIKUT......

Signatur: jura

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 132 132 Vlerėsime Positive / 6 6 Vlerėsime Negative


Informatat nga: AVI550 AVI550 ėshtė Mashkullore Offline
Shenime: 224
Postimi imė i pari
Pasuria: 5.950 dediEURO
21.05.2008 23:37 / Postimi -22. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: jo jo hawer thaqit ja kan shperla trurin ne amerik per ate edhe e ka ber ket pune se per ndryshe nuk do ta bente ket gje qe 28 nentorin mos ta shpall fest por po get qe trurin e rugoves ja kan vnu
rrespek per te gjith kaloni mir

Signatur: Nese QielliDo Te Ishte Leter.Dhe Deti Do Te Ishte Bojë Do Te Shkruaja ~D~ Se Sa Shum Te Dashuroj...

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 5 5 Vlerėsime Positive / 1 1 Vlerėsime Negative


Informatat nga: fidani550 Offline
Shenime: 1.889
Postimi imė i pari
Pasuria: 50.475 dediEURO
21.05.2008 22:25 / Postimi -21. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi:
Citati:
Oregjinal nga lunaa
une mendoj se asht e drejt tu pas parasysh se na jem tash nje shtet i pavarur at'her festa e flamurit duhet te jet 17 shkurti por kuptohet se edhe 28 nentori ka rendsin e vet edhe asht shum dit e veqant por nuk i takon me qen si fest shtetrore e KOSOVES
neyse ndoshta jam gabim por ky asht mendimi ime ju pershndesPA MARR PARASSH SE JEMI TE PAVARUR AJO DUHET TE JET NJE FESTE KOMBETARE , JEMI NJE KOMB NJE GJAK ME SHQIPERIN EDHE INSHALLA DO ZOTI EDHE BAHET BASHKIMI I TE GJITHA TROJEVE
SA I PERKET QEVERIS THAQI VERET ASHTE TURP AMA NE NUK E DIM SE KUSH E KA PRE SHIRITIN PER KETE QESHTJE MOS TE JA FUSIM KOT ASHTU SE NA E DIM QE EDHE PSE JEMI TE PAVARUR EENDE PER NE VENDOSIN TE TJERET KESHTU QE SKA QKA BAN EDHE ZOTRI HASHIM THAQI ,

ESHTE NJE GJE QE EDHE VET DUHET ME KUPTU BRE QYSH A AHSTE KY HASHIM THAQI QE KONTRIBOJ PER QESHTJEN E QLIRIMIT E SHUM E SHUM UNE TE TJERA E SOD SPO DON ME ALN SI FESTE 28 NENTORIN JO BRE VLLAZER E MOTRA KU ME DITE PO E CEKI EDHE NJEHR SE KU ASHTE PUNA ....


RRESPEKTE PER TE GJITHE JUVE

FIDANI

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 5 5 Vlerėsime Positive / 1 1 Vlerėsime Negative


Informatat nga: lunaa Offline
Shenime: 712
Postimi imė i pari
Pasuria: 19.256 dediEURO
21.05.2008 19:45 / Postimi -20. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: une mendoj se asht e drejt tu pas parasysh se na jem tash nje shtet i pavarur at'her festa e flamurit duhet te jet 17 shkurti por kuptohet se edhe 28 nentori ka rendsin e vet edhe asht shum dit e veqant por nuk i takon me qen si fest shtetrore e KOSOVES
neyse ndoshta jam gabim por ky asht mendimi ime ju pershndes

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 45 45 Vlerėsime Positive / 1 1 Vlerėsime Negative


Informatat nga: *Dj Noki* *Dj Noki* ėshtė Mashkullore Offline
Shenime: 2.895
Mosha: 87
Statusi: Beqar/e
Postimi imė i pari
Pasuria: 265.303 dediEURO
21.05.2008 19:40 / Postimi -19. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Tung ju pershendes

E kish ni lutje te qendroni ne tem (P.Sh) Avi550

Ju flm
Ju pershendes

Signatur:
Vlerėsimet:
Vlerėsimet 1518 1518 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: jura jura ėshtė Mashkullore Offline
Shenime: 1.030
Mosha: 27
Statusi: Beqar/e
Postimi imė i pari
Pasuria: 28.925 dediEURO
20.05.2008 22:00 / Postimi -18. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Sa i perket temes mendoj qe eshte turp per qeverine thaqi.
Shume sakrifica jan bere per kete flamur me shekuj me radhe, ndresa sot kjo qeveri po e bene nje fje te till qe festa e 28 nentorit te mos festohet, Zoti dot t`na denoi qe po shkelim mbi gjakun e deshmoreve.
Nese ne ditet e ardhshme ky ligj nuk e kthejn serish ne votim e te debatohet me detajisht i gjith populli duhet te ngrihet ne kembe e te protestoi kunder kesaj qeverie te deshtuar......
Mendimi i antetarit AVI550 qe Presidentin e ndjere Dr. Ibrahim Rugova qe e krahason me thaqin eshte plotesisht i gabuar, Rugova keso lloj gabimesh nuk i ka bere asnjeher sa ka qen gjall...... thaqi eshte shuuuuuuuuuuum i vogel te krahasohet me Rugoven.

Signatur: jura

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 132 132 Vlerėsime Positive / 6 6 Vlerėsime Negative


Informatat nga: OOOOOO Offline
Shenime: 304
Postimi imė i pari
Pasuria: 8.350 dediEURO
20.05.2008 13:58 / Postimi -17. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: SA I PERKET KSAJ TEME VELLEZER E MOTRA NUK KEMI NE Q'TE MENDOJM SE EDHE ASHTU KUSH NUK ESHTE KA I PYET MENDIMET E TONA..........
POR ESHTE TURP PER NJE PJESMARRES TE LUFTES SIQ ESHTE KRYEMINISTRI I KOSOVES TE PRANOJ NJE GJE TE TILL,DHE TE HARROJ GJAKUN E DERDHUR PER QESHTJE KOMBETARE.............
TE MOS FESTOHET 28NENTORI NE KOSOV DO TE THOT SE NE PO E HARROJM GJAKUN QE ESHTE DERDH PER KETE DITE.....
KY ISHTE MENDIM I IMI SA I PERKET DITES SE MADHE TE KOMBIT
28NENTORIT

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 20 20 Vlerėsime Positive / 1 1 Vlerėsime Negative


Informatat nga: buli_vu buli_vu ėshtė Mashkullore Offline
Shenime: 4.418
Statusi: Sekret
Postimi imė i pari
Pasuria: 120.423 dediEURO
20.05.2008 06:40 / Postimi -16. nė kėtė Faqe. RE: 28 Nentori feste jo zyrtare ne Kosove !!!
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi:
Citati:
Oregjinal nga beni_gjilann
dje qeveria e Kosoves vendosi qe ne Republiken e Kosoves te mos festohet festa e flamurit kombetar shqiptar

qka mendoni ju ????


Qeveria e Kosovës, miratoi të hënën projektligjin për 11 festat zyrtare të Republikës së Kosovës, ndërkohë që është lënë jashtë 28 Nëntori, dita e flamurit kombëtar shqiptar, ndërsa nuk është vendosur përfundimisht festa e Ditës së Çlirimit
Qeveria e Kosovës ka vendosur që festa kryesore në vend të jetë 17 shkurti, Dita e shpalljes së pavarësisë së vendit, ndërkohë që ende nuk është caktuar si festë Dita e Çlirimit, e cila duhet të jetë 11 apo 12 qershori. Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, tha se ky projektligj është punuar duke respektuar historinë, kulturat, dhe traditat e popullit të Kosovës dhe shtetasve të saj. Duke arsyetuar para gazetarëve mospërfshirjen në kalendarin e festave të Ditës së Flamurit Kombëtar, Thaçi tha se “Kosova është shtet i pavarur, sovran, demokratik dhe shumetnik, me territor të garantuar. Kosova është shtet, i ka festat shtetërore, por natyrisht se respektohen edhe festat kombëtare”.


marre per kryministrin ton, sa njeri eshte torturuar dhe vrar per ket flamur ndersa "Thaqi" thot se nuk eshte 28 Nentori fest e shtetit ton.
ooooo Vllezer dhe motra qeverija po shkel mbi gjakun e derdhur te Deshmorve te cilet e dhan jeten per ket vend per ket flamur

Signatur: Mos prit zemren e dikujt, kur s'je zemra e askujt !

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 422 422 Vlerėsime Positive / 1 1 Vlerėsime Negative


Informatat nga: M!n4 M!n4 ėshtė Femerore Offline
Shenime: 1.309
Mosha: 30
Statusi: i/e Martuar
Postimi imė i pari
Pasuria: 40.897 dediEURO
20.05.2008 06:17 / Postimi -15. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: po bre dreqi i hongt ekam ngu dje ne lajme valla met thon tverteten lypin ,... myt kejt ahhh bet osht njeher kosova kush eka ndor klloshari drenices se lyp myt ky hashim dreqi kejt indrroj send sla ma si shej te vjeter se kejt bota edin se per diten ehh 28nentorit ka luhtu gjith shqiptaria per flamurin kuq ezi asma qka me bo popllim spo evet kush

Signatur: Verletze nie den Menschen,
den du liebst.
Denn er wird dir vielleicht verzeihen,
doch vergessen wird er nie!


live your life the way you like it like

!...Only God Can JudGe mE...!

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 96 96 Vlerėsime Positive / 4 4 Vlerėsime Negative


Informatat nga: beni_gjilann beni_gjilann ėshtė Mashkullore Offline
Shenime: 1.182
Mosha: 27
Statusi: Beqar/e
Postimi imė i pari
Pasuria: 33.444 dediEURO
20.05.2008 03:33 / Postimi -14. nė kėtė Faqe. 28 Nentori feste jo zyrtare ne Kosove !!!
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: dje qeveria e Kosoves vendosi qe ne Republiken e Kosoves te mos festohet festa e flamurit kombetar shqiptar

qka mendoni ju ????

Signatur: Në mengjes apo ne mbrëmje,,, heret apo vonë,,,, Radio Dedi qdo herë ju disponon !!!

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 564 564 Vlerėsime Positive / 2 2 Vlerėsime Negative


Pėrgjigju

dediHome
dedi24.com (C) 2005 - 2018 Gjitha drejtat tė rezervuara by dedi4u - Kontakt: info@dedi24.com
Idea, Realizimi, Dezajnimi dhe gjitha punimet - dedi4u (HiK) (C)

Vizitat Sot: 2.980 | Dje: 12.568 | Gjithsej: 263.427.121