radiodedi24.com | Play | Stop dedi24.com | dedi24.TV

dedi24.com » DISPONIMI JUAJ » Bisedime » A besoni ne jet pas vdekjes
Postimi i fundit | Nga i pari i palexuar Pėr Printer | Dėrgoja njė Shokut | Shto kėtė Temė nė Favorit

Pėrgjigju

Faqet (5): e kaluara 1 [2] 3 4 nė vijim ... e fundit »

Shko tek fundi i Faqes A besoni ne jet pas vdekjes 8 Votime - Mesatare: 7,758 Votime - Mesatare: 7,758 Votime - Mesatare: 7,75


Informatat nga: Shqipe Shqipe ėshtė Femerore Offline
Shenime: 16.259
Postimi imė i pari
Pasuria: 446.019 dediEURO
25.09.2011 15:43 / Postimi 26. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Bësoj që ka edhe një jet tjëter pas vdekjës por as nuk dua ta di si ësht apo qfar jetë ësht kur te vdes e kuptoj atëher :)

Signatur: °•° Forca e mendimit hy në punë më shumë se tehu i shpatës; prandaj ruaje atë dhe
mbaje gati për ta përdorur në kohën e duhur. •°

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 866 866 Vlerėsime Positive / 3 3 Vlerėsime Negative


Informatat nga: BeSa_AnGeLþ BeSa_AnGeLþ ėshtė Femerore Offline
Shenime: 18
Mosha: 22
Statusi: Beqar/e
Postimi imė i pari
Pasuria: 525 dediEURO
25.09.2011 15:39 / Postimi 27. nė kėtė Faqe. RE: A besoni ne jet pas vdekjes
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Eshte e vertete se jeta pas vdekjes tingellon si diqka e quditshme dhe apstrakte,megjitheate une besoj se ekziton nje jete e tille

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 2 2 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: *ArbNore* *ArbNore* ėshtė Femerore Offline
Shenime: 10.120
Statusi: i/e Dashuruar
Postimi imė i pari
Pasuria: 438.070 dediEURO
22.01.2010 03:42 / Postimi 28. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi:
Citati:
Oregjinal nga dedi4u
po more ka kur vi te dyrt e mdhaja mi qelin dyrt nja 17 a 18 qika te mra dyrt edhe ato tani te gjitha jan tmiat hahahaaah


hahhahahahahhahahah a spate tem qeter me qel veq qeto per vdekje naten a ,mo se pot del najkush pi permasit pot kap per fyti hahahahhahaha pot paramendoj qysh tutesh

Signatur: Mos Ler Dike Te Behet Gjithqka,Sepse Kur Te Ike Do mbetesh Pa Asgje...!!!

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 326 326 Vlerėsime Positive / 2 2 Vlerėsime Negative


Informatat nga: dedi4ua dedi4u ėshtė Mashkullore Offline
Shenime: 9.636
Postimi imė i pari
Pasuria: 373.536 dediEURO
22.01.2010 03:39 / Postimi 29. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: po more ka kur vi te dyrt e mdhaja mi qelin dyrt nja 17 a 18 qika te mra dyrt edhe ato tani te gjitha jan tmiat hahahaaah

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 1819 1819 Vlerėsime Positive / 1 1 Vlerėsime Negative


Informatat nga: kosovare93 kosovare93 ėshtė Femerore Offline
Shenime: 770
Mosha: 18
Postimi imė i pari
Pasuria: 21.450 dediEURO
24.12.2009 23:01 / Postimi 30. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: valla per vete nuk besoj qe ka jet pas vdekjes..kur vdes njeriu ai nuk egziston me..

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 19 19 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: *Lena* *Lena* ėshtė Femerore Offline
Shenime: 12.439
Mosha: 27
Statusi: i/e Martuar
Postimi imė i pari
Pasuria: 426.547 dediEURO
23.12.2009 22:10 / Postimi 31. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi:
Citati:
Oregjinal nga bajram1
Ishalla svdekum se me vdek stje kthy mo kurr e per jet ahahahhahha


po de edhe un po them ashtu bajram

hala kerkush nuk erdh me kallzu qe a ka jet atje apo jo
me qen se ka jet pas vdekjes nuk qajn njerzit pse ka vdek dikush
jeto kete bot se po vdiqe e ka pas ma puna jote u shkuuuuuuu u shkuuuuuuuu ma knaqesia qy hahahah

Signatur: Kur eci rruges,koken e mbaj ul..Jo qe i tutna dikujt por sja rrasi askujt 8-)

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 170 170 Vlerėsime Positive / 1 1 Vlerėsime Negative


Informatat nga: BlueStar BlueStar ėshtė Mashkullore Offline
Shenime: 1.000
Mosha: 21
Statusi: Beqar/e
Postimi imė i pari
Pasuria: 26.700 dediEURO
23.12.2009 18:57 / Postimi 32. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Ishalla svdekum se me vdek stje kthy mo kurr e per jet ahahahhahha

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 145 145 Vlerėsime Positive / 3 3 Vlerėsime Negative


Informatat nga: *Lena* *Lena* ėshtė Femerore Offline
Shenime: 12.439
Mosha: 27
Statusi: i/e Martuar
Postimi imė i pari
Pasuria: 426.547 dediEURO
23.12.2009 14:45 / Postimi 33. nė kėtė Faqe. RE: A besoni ne jet pas vdekjes
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: se di valla un nuk i besoj kesaj ende nuk u kthy askush nga vdekja per me tregu se edhe atje ka jet..

Signatur: Kur eci rruges,koken e mbaj ul..Jo qe i tutna dikujt por sja rrasi askujt 8-)

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 170 170 Vlerėsime Positive / 1 1 Vlerėsime Negative


Informatat nga: Hysis Hysi ėshtė Mashkullore Offline
Shenime: 10.602
Statusi: Beqar/e
Postimi imė i pari
Pasuria: 288.251 dediEURO
23.12.2009 00:08 / Postimi 34. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: po tash edhe un sjam tut besu ty ded se pom dokesh mos je anderr qaty i ka bazate dyshimit tek ti
ti ke plot duke ja nis prej sheh selmanit ,imam lata-mehen edhe imzot isa gjergjin
edeh spo don me besu alla alla

Signatur:

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 435 435 Vlerėsime Positive / 1 1 Vlerėsime Negative


Informatat nga: dedi4ua dedi4u ėshtė Mashkullore Offline
Shenime: 9.636
Postimi imė i pari
Pasuria: 373.536 dediEURO
23.12.2009 00:04 / Postimi 35. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: un sbesoj as tash se jam tu jetu e leje pas vdekjes aka tjeter jet a po jo

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 1819 1819 Vlerėsime Positive / 1 1 Vlerėsime Negative


Informatat nga: Hysis Hysi ėshtė Mashkullore Offline
Shenime: 10.602
Statusi: Beqar/e
Postimi imė i pari
Pasuria: 288.251 dediEURO
22.12.2009 23:45 / Postimi 36. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Nese njeriu ka besim te fuqishem ateher duhet besuar qe ka

Signatur:

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 435 435 Vlerėsime Positive / 1 1 Vlerėsime Negative


Informatat nga: Belindaa Belinda ėshtė Femerore Offline
Shenime: 8.616
Postimi imė i pari
Pasuria: 402.471 dediEURO
22.12.2009 23:12 / Postimi 37. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi:
Citati:
Oregjinal nga dedi4u
leje se sbesoj qe ka jet pas vdekjes po une as nuk jam ka besoj jet para vdekjes qe ka!

ju pershendes

Signatur:

Nje dhimbje e vertete nuk eshte kur rrjedhin lotet nga faqet e tua, por kur i mban lotet brenda me buzeqeshjen ne fytyre, duke i fshir lotet dikujt tjeter

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 427 427 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: lulzimi lulzimi ėshtė Mashkullore Offline
Shenime: 424
Mosha: 26
Postimi imė i pari
Pasuria: 12.650 dediEURO
22.12.2009 19:53 / Postimi 38. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi:
Citati:
Oregjinal nga Snickersi**
[quote]Oregjinal nga Sunbeam
Se pari ju pershendes te gjitheve!

I nderuar kam respekt per intelektin tend qe aspak nuk me pelqen, po jap me kuptu nga ti qe vetem qka e provon dhe e shikon ateher duhet te besosh..
Ti nuk mund te imponosh dikend qe te harron qka ka lexu dhe ndegju kjo qka shkrun ti ehste mendim i yti nuk mund te ndryshosh realitetin e aq me pak mendimin e njerzimit...
Ka qene nje klase me femije dhe mesuesi ju thote nuk bene te besoni ne ate qka nuk shifet dhe nuk preket apo thjesht qe cilesit e ndegjimit shikimit apo prekjes nuk egzistojne ateher edhe mos besoni dhe njeri thote po a me besu ne Zot qe nuk e shofim ? Mesuesi i 'menqur ' thote jo nuk bene se askush se ka pas as jeten tjeter as Zotin jane vetem mendime te kota se pasi te vdek askush nuk mund te kete jete tjeter ... vall nuk mendoni qe keni qene ne nje bote perpara kesaj ???? Keni qene ne barkun e nenes a dhet tash ne te kthehem ne barkun e nenes dhe tju tregojm foshnjeve ne bark me ju thene hej beby eshte edhe nje jete tjeter qe ki me u rrit ki me punu mu martu me u sakrifiku me u knaq me u merzit ??? jo se nuk na ipet mundesia ashtu i nderuar askush nuk kthehet nga vdekja me te tregu qe e ka vepru ate vdekjen dhe me te tregu ty se a e ka marr drita a terri a qka e ka marr ....
Njeriu ka 3 jeta

1 barkun e nenes
2 ne kete jete
3 jeten e perhershme

Kam shume per te shkruar pe rkete teme por me t evertet me qudit fakti i disa njerzve qe thojn ahh kush u kthy ne kete bote me na tregu dhe atij i theme pse bre nuk po kthehesh ne miter me ju tregu bebav se ku kan me ardh ???? Kjo ehste fuqi e Zotit i Cili cdo gje shkon me dijenin e Tij, Allahu thote: As dielli nuk mund te arrij henen dhe as nata diten, por secila noton neper orbiten te cilat i ka percaktu Allahu i Madheruar... Me kete kuptojm qe sikur te ishte kjo bote veq hajt qashtu siq thuni ska gje pas vdekje vdes njeri edhe udha e mbar i koft jo se nuk ehste kjo bote pa caktim ka caktim..

mendoni pak per natyren per rruzullin toksor per diellin , henen ,Ujin te gjitha mendoni per qka jane kujt i sherbejn kush i ka kriju kush ehste ajo fuqi dhe ku eshte qellimi i gjithe kesaj egzistences...

fatkeqsisht me duhet me u ndal tani ne shkrim se skam kohe por do te qes nje text ne pergjithesi per jeten pas vdekjes dhe do e sqaroi me gjeresisht dhe me shume me kuptu


me respekt SnickersiRrespekt me ke lan pa text

Signatur: Mos ngani mas femrave, se mundeni me ba ndeshje me ata qe ikin prej tyre.

thithja e duhanit e shkurton CIGAREN

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 119 119 Vlerėsime Positive / 1 1 Vlerėsime Negative


Informatat nga: KaTiLe KaTiLe ėshtė Femerore Offline
Shenime: 4.479
Statusi: i/e Martuar
Postimi imė i pari
Pasuria: 144.073 dediEURO
06.03.2009 16:52 / Postimi 39. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi:
Citati:
Oregjinal nga Snickersi**
Citati:
Oregjinal nga Sunbeam
Se pari ju pershendes te gjitheve!

Harroni te gjithat, qe i keni pa, qe i keni lexuar, qe i keni ndegjuar.

Jet si e kuptoni ju, nuk ka mbas vdekjes. Esht diqka e veqante, diqka tjeter qe nuk mundesh me pershkru, duht vet ta provojsh.
... .... .......

Esht terr, vetem terr, asgje nuk sheh...
Ma ne fund esht nje drite...nje drite e forte...
...ajo drite te ngreh...te ngreh ne drejtimin e vet..

Ma tytje nuk e di, sepse nuk kam arrit deri tek drita,
diqka tjeter me ngrehi prap...dhe kur i hapa syt isha ne spital.

E di esht smunt....por nejse,
desha tju tregoj!

Ciao,
ju deshiroj nje jet te kendshme!


I nderuar kam respekt per intelektin tend qe aspak nuk me pelqen, po jap me kuptu nga ti qe vetem qka e provon dhe e shikon ateher duhet te besosh..
Ti nuk mund te imponosh dikend qe te harron qka ka lexu dhe ndegju kjo qka shkrun ti ehste mendim i yti nuk mund te ndryshosh realitetin e aq me pak mendimin e njerzimit...
Ka qene nje klase me femije dhe mesuesi ju thote nuk bene te besoni ne ate qka nuk shifet dhe nuk preket apo thjesht qe cilesit e ndegjimit shikimit apo prekjes nuk egzistojne ateher edhe mos besoni dhe njeri thote po a me besu ne Zot qe nuk e shofim ? Mesuesi i 'menqur ' thote jo nuk bene se askush se ka pas as jeten tjeter as Zotin jane vetem mendime te kota se pasi te vdek askush nuk mund te kete jete tjeter ... vall nuk mendoni qe keni qene ne nje bote perpara kesaj ???? Keni qene ne barkun e nenes a dhet tash ne te kthehem ne barkun e nenes dhe tju tregojm foshnjeve ne bark me ju thene hej beby eshte edhe nje jete tjeter qe ki me u rrit ki me punu mu martu me u sakrifiku me u knaq me u merzit ??? jo se nuk na ipet mundesia ashtu i nderuar askush nuk kthehet nga vdekja me te tregu qe e ka vepru ate vdekjen dhe me te tregu ty se a e ka marr drita a terri a qka e ka marr ....
Njeriu ka 3 jeta

1 barkun e nenes
2 ne kete jete
3 jeten e perhershme

Kam shume per te shkruar pe rkete teme por me t evertet me qudit fakti i disa njerzve qe thojn ahh kush u kthy ne kete bote me na tregu dhe atij i theme pse bre nuk po kthehesh ne miter me ju tregu bebav se ku kan me ardh ???? Kjo ehste fuqi e Zotit i Cili cdo gje shkon me dijenin e Tij, Allahu thote: As dielli nuk mund te arrij henen dhe as nata diten, por secila noton neper orbiten te cilat i ka percaktu Allahu i Madheruar... Me kete kuptojm qe sikur te ishte kjo bote veq hajt qashtu siq thuni ska gje pas vdekje vdes njeri edhe udha e mbar i koft jo se nuk ehste kjo bote pa caktim ka caktim..

mendoni pak per natyren per rruzullin toksor per diellin , henen ,Ujin te gjitha mendoni per qka jane kujt i sherbejn kush i ka kriju kush ehste ajo fuqi dhe ku eshte qellimi i gjithe kesaj egzistences...

fatkeqsisht me duhet me u ndal tani ne shkrim se skam kohe por do te qes nje text ne pergjithesi per jeten pas vdekjes dhe do e sqaroi me gjeresisht dhe me shume me kuptu


me respekt SnickersiJam plotsisht me mendimin tend... Rrespekt te jashtzakonshem per ket sqarim kaq te bukur...

Signatur:

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 315 315 Vlerėsime Positive / 1 1 Vlerėsime Negative


Informatat nga: Mjalta_e_Snickersit** Mjalta_e_Snickersit** ėshtė Femerore Offline
Shenime: 212
Mosha: 22
Statusi: i/e Martuar
Postimi imė i pari
Pasuria: 873 dediEURO
24.02.2009 03:58 / Postimi 40. nė kėtė Faqe. RE: A besoni ne jet pas vdekjes
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: hmmm... une mendoj ashtu si schatzi jem snickersi mendosj se ashtu osht realiteti por shum njerz si thojn verdrängen es einfach Allahu i udhezoft ata perzona

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 17 17 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: *Cherry* *Cherry* ėshtė Femerore Offline
Shenime: 6.694
Mosha: --
Postimi imė i pari
Pasuria: 179.871 dediEURO
23.02.2009 23:13 / Postimi 41. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Pershendetje per te gjithë, respektoj mendimin e çdo njerit sepse çdokush e ka mendimn e vet,prandaj mendimi im eshte qe PO besoj ne jetë pas vdekjes sepse kjo Jetë eshte nje Sprovë ne te cilen ballafaqohemi me te gjtha te mirat dhe te kqijat se Zoti na Provon ketu ne ket jete per ç'do gje.... ne ket jete apo botë jemi vetem mysafir asgje me shum skemi ne ket bote puno mundohu vetem per ketu, nuk duhet haruar edhe jetën tjeter sepse aty do te jemi te pa vdekshem dhe do te ballafaqohemi me ate qe kemi bere ketu porr me vjen shum keq qe nuk mendojm per ate jete aspak duke u munduar te bejm vetem per ketu...skur mos te besonim ne jete pas Vdekjes s'do të kishim NDÊRUAR JET apo siq e quajm sdot kishim (Vdekur) kurr por do jetonim gjithëmon prandaj edhe nuk duhet thuar qe njerzit Vdesin por NDEROJN JETÊN sepse kem edhe nje Jete tjeter qe na pret per te JETUAR GJITHËMON....

mendmi im kalon miirr

Signatur: [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/843/glitterfy0061508t414d31.gif/]
[IMG]http://img843.imageshack.us/img843/8700/glitterfy0061508t414d31.gif[/I
MG][/URL]

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 452 452 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: Balada Offline
Shenime:
Postimi imė i pari
Pasuria: 0 dediEURO
23.02.2009 11:59 / Postimi 42. nė kėtė Faqe. Achtung
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Është një temë, e cila pothuajse nuk do të ketë fund...

Kuptohet se secili nga ne ka dhënë mendin e tij, edhe pse ndoshta nuk pajtohemi me mendimet e të tjerëve por duhet rrespektuar atë dhe nuk duhet imponuar, secili ka mendimin e tij.

Unë për vetën time, nuk besoj që ka jetë tjetër mbas vdekjes, këtë jetë kemi dhe këtë jetë duhet shfrytëzuar... e di që religjioni ynë, muslimanizmi e ndoshta dhe religjionet e tjera thonë që ka jetë mbas vdekjes, por mendoj atë e thonë që njerëzit të kenë kujdes nga sjelljet e tyre si sillën në jetën reale, të mos bëjn keq askujt kështu që i pret ''Ferrii''

Askush gjer tani nuk erdhi të na thotë, ose të shohim një fakt se ekziston jeta mbas vdekjes kemi dëgjuar vetëm fjalë, ose askush nuk erdhi të na thotë, mbas vdekjes do e përjetosh këtë këtë këtë sepse unë vetë e kam përjetuar... eh pra e di që është një gjë ndoshta edhe që nuk mundemi ti japim përgjegje të sakt, sepse askush nuk e ka përjetuar atë.
Por fatmirësisht që thonë ekziston jeta mbas vdekjes, sepse atëher njerëzit ku e di cfarë kishin bërë gjëra të kqija, kështu që kan kujdesin, kanë frikën nga ferri.

Unë për vetën time, kam vetëm këtë jetë dhe asnjë jetë tjetër! Pra ndoshta është mirë, të jemi të rrespektuar, të mos i bëjm keq askujt kështu që do lejm një imazh të mirë tek njerëzit edhe nesër nëse vdesim gjithmon lejm dikë mbas nesh, qoft familja jonë qofshin dhe fëmit tanë atëher ta lëm një imazh të mirë tek të tjerët, që të thonë: I/E mirë ka qen, që njerëzit të ken kujtime të mira për ne.

Rrespekt për gjithë nga unë Psherëtima

* se shpejti (Kliko mbi Tekst pėr tė pėrpunuar Postimin tuaj)


Vlerėsimet:
Ky Postim ka 1 Vlerėsime
Vlerėsimet  Vlerėsime Positive /  Vlerėsime Negative


Informatat nga: Snickersi** Snickersi** ėshtė Mashkullore Offline
Shenime: 1.140
Mosha: 25
Statusi: i/e Martuar
Postimi imė i pari
Pasuria: 29.843 dediEURO
23.02.2009 01:38 / Postimi 43. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi:
Citati:
Oregjinal nga Sunbeam
Se pari ju pershendes te gjitheve!

Harroni te gjithat, qe i keni pa, qe i keni lexuar, qe i keni ndegjuar.

Jet si e kuptoni ju, nuk ka mbas vdekjes. Esht diqka e veqante, diqka tjeter qe nuk mundesh me pershkru, duht vet ta provojsh.
... .... .......

Esht terr, vetem terr, asgje nuk sheh...
Ma ne fund esht nje drite...nje drite e forte...
...ajo drite te ngreh...te ngreh ne drejtimin e vet..

Ma tytje nuk e di, sepse nuk kam arrit deri tek drita,
diqka tjeter me ngrehi prap...dhe kur i hapa syt isha ne spital.

E di esht smunt....por nejse,
desha tju tregoj!

Ciao,
ju deshiroj nje jet te kendshme!


I nderuar kam respekt per intelektin tend qe aspak nuk me pelqen, po jap me kuptu nga ti qe vetem qka e provon dhe e shikon ateher duhet te besosh..
Ti nuk mund te imponosh dikend qe te harron qka ka lexu dhe ndegju kjo qka shkrun ti ehste mendim i yti nuk mund te ndryshosh realitetin e aq me pak mendimin e njerzimit...
Ka qene nje klase me femije dhe mesuesi ju thote nuk bene te besoni ne ate qka nuk shifet dhe nuk preket apo thjesht qe cilesit e ndegjimit shikimit apo prekjes nuk egzistojne ateher edhe mos besoni dhe njeri thote po a me besu ne Zot qe nuk e shofim ? Mesuesi i 'menqur ' thote jo nuk bene se askush se ka pas as jeten tjeter as Zotin jane vetem mendime te kota se pasi te vdek askush nuk mund te kete jete tjeter ... vall nuk mendoni qe keni qene ne nje bote perpara kesaj ???? Keni qene ne barkun e nenes a dhet tash ne te kthehem ne barkun e nenes dhe tju tregojm foshnjeve ne bark me ju thene hej beby eshte edhe nje jete tjeter qe ki me u rrit ki me punu mu martu me u sakrifiku me u knaq me u merzit ??? jo se nuk na ipet mundesia ashtu i nderuar askush nuk kthehet nga vdekja me te tregu qe e ka vepru ate vdekjen dhe me te tregu ty se a e ka marr drita a terri a qka e ka marr ....
Njeriu ka 3 jeta

1 barkun e nenes
2 ne kete jete
3 jeten e perhershme

Kam shume per te shkruar pe rkete teme por me t evertet me qudit fakti i disa njerzve qe thojn ahh kush u kthy ne kete bote me na tregu dhe atij i theme pse bre nuk po kthehesh ne miter me ju tregu bebav se ku kan me ardh ???? Kjo ehste fuqi e Zotit i Cili cdo gje shkon me dijenin e Tij, Allahu thote: As dielli nuk mund te arrij henen dhe as nata diten, por secila noton neper orbiten te cilat i ka percaktu Allahu i Madheruar... Me kete kuptojm qe sikur te ishte kjo bote veq hajt qashtu siq thuni ska gje pas vdekje vdes njeri edhe udha e mbar i koft jo se nuk ehste kjo bote pa caktim ka caktim..

mendoni pak per natyren per rruzullin toksor per diellin , henen ,Ujin te gjitha mendoni per qka jane kujt i sherbejn kush i ka kriju kush ehste ajo fuqi dhe ku eshte qellimi i gjithe kesaj egzistences...

fatkeqsisht me duhet me u ndal tani ne shkrim se skam kohe por do te qes nje text ne pergjithesi per jeten pas vdekjes dhe do e sqaroi me gjeresisht dhe me shume me kuptu


me respekt Snickersi

Signatur: http://www4.pic-upload.de/thumb/24.04.10/yrvqju4gri7c.jpg

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 115 115 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: N!La N!La ėshtė Femerore Offline
Shenime: 1.877
Postimi imė i pari
Pasuria: 49.953 dediEURO
23.02.2009 00:57 / Postimi 44. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Po besoj ne jet pas vdekje...

Mendimi im eshte se kjo jet qe e jetojm tash eshte veq nje prov se si perballemi njerzit me gjerat e mira edhe te keqijat kur na ndodhin, si reagojm kur i kemi krejt te mirat, e si kur si kemi......si e jetojm, si jemi...ndoshta eshte kjo jet si nje ender...

Ndersa per mua jeta tjeter eshte realitet ku per krejt gjerat ndasht te mira e ndasht te keqija duhet te folim...

Signatur:
*Mos E Humb Kohen Se Do Ta Kerkojsh Nje Dite Ate Por Nuk Do Te Kthehet Me Kurre..

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 181 181 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: Lejlaa Lejlaa ėshtė Femerore Offline
Shenime: 1.294
Mosha: 21
Statusi: Beqar/e
Postimi imė i pari
Pasuria: 34.524 dediEURO
27.06.2008 23:28 / Postimi 45. nė kėtė Faqe. RE: A besoni ne jet pas vdekjes
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi:
Citati:
Oregjinal nga rotnem
Citati:
Oregjinal nga lulzimi
une besoj

une mendoj se kjo jet asht sikur ni lloj brobe per me e caktu vendin e merituar ne jeten e arshme se si asht sill njeriu me te tjeret , me te varferit a po me te smurin


jepne komentin tuaj seriozune besoj ne kete jete se per ate jet tjeter jo (une se di se u kthu dikush prej dujes tjeter me tregu si oshte atje ,e ju )
ju pershendes


I nderuar nuk eshte e nevojshme te kthehet dikush nga bota tjeter te na tregoj se ka edhe jete tjeter,perderisa ka argumente te qarta rreth asaj se duhet te besojme ne jeten pas vdekjes?

Valle te pyes ty se cfare eshte kjo jete per ty?
Dhe cili eshte qellimi yt ne kete jete?

Pershendetje edhe per ty..

Signatur: ''Po qe se hunda nuk të nuhat dot, të paktën mos e fajëso trëndafilin!.''

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 94 94 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: MiLi i 3nt MiLi i 3nt ėshtė Mashkullore Offline
Shenime: 3.656
Mosha: -0
Statusi: Beqar/e
Postimi imė i pari
Pasuria: 159.025 dediEURO
15.04.2008 12:33 / Postimi 46. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: O njreri duhet me besue sat jet gjall se masi te vdes edhe me desht me besue ska se qysh , e per ata sa te jesh gjall lulu e beso ne ZOT...

Signatur: ...E...Shkuara...Shkoiiiiiiii...

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 160 160 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: M!n4 M!n4 ėshtė Femerore Offline
Shenime: 1.309
Mosha: 30
Statusi: i/e Martuar
Postimi imė i pari
Pasuria: 40.897 dediEURO
15.04.2008 12:15 / Postimi 47. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: ihaaa njeri kur te vdes ma nuk qohet more qysh me besu

Signatur: Verletze nie den Menschen,
den du liebst.
Denn er wird dir vielleicht verzeihen,
doch vergessen wird er nie!


live your life the way you like it like

!...Only God Can JudGe mE...!

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 96 96 Vlerėsime Positive / 4 4 Vlerėsime Negative


Informatat nga: fidani550 Offline
Shenime: 1.889
Postimi imė i pari
Pasuria: 50.475 dediEURO
14.04.2008 23:06 / Postimi 48. nė kėtė Faqe. RE: A besoni ne jet pas vdekjes
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi:
Citati:
Oregjinal nga rotnem
Citati:
Oregjinal nga lulzimi
une besoj

une mendoj se kjo jet asht sikur ni lloj brobe per me e caktu vendin e merituar ne jeten e arshme se si asht sill njeriu me te tjeret , me te varferit a po me te smurin


jepne komentin tuaj seriozune besoj ne kete jete se per ate jet tjeter jo (une se di se u kthu dikush prej dujes tjeter me tregu si oshte atje ,e ju )
ju pershendesvallahin beso se ka bir istikfa vllau i jem

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 5 5 Vlerėsime Positive / 1 1 Vlerėsime Negative


Informatat nga: Trimi_2005 Trimi_2005 ėshtė Mashkullore Offline
Shenime: 4.084
Mosha: 18
Statusi: Beqar/e
Postimi imė i pari
Pasuria: 108.075 dediEURO
14.04.2008 22:41 / Postimi 49. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Gjdo Njeri Jeton e Shkon Perveq UniKKatili qe vdek edhe Jeton .!

Signatur: Mbylli syt e kthehet Lumturia por me 1 djal tjeter e n'kujtime Tmia

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 81 81 Vlerėsime Positive / 2 2 Vlerėsime Negative


Informatat nga: fidani550 Offline
Shenime: 1.889
Postimi imė i pari
Pasuria: 50.475 dediEURO
14.04.2008 21:41 / Postimi 50. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: po vallahin bilahin ka jet mbas vdekjes kete na thot allahu ne kuran dhe shum e shum thenje te pejgamberit muhamedit a.s

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 5 5 Vlerėsime Positive / 1 1 Vlerėsime Negative


Pėrgjigju

Faqet (5): e kaluara 1 [2] 3 4 nė vijim ... e fundit »

dediHome
dedi24.com (C) 2005 - 2018 Gjitha drejtat tė rezervuara by dedi4u - Kontakt: info@dedi24.com
Idea, Realizimi, Dezajnimi dhe gjitha punimet - dedi4u (HiK) (C)

Vizitat Sot: 10.791 | Dje: 30.755 | Gjithsej: 262.825.444