radiodedi24.com | Play | Stop dedi24.com | dedi24.TV

dedi24.com » DISPONIMI JUAJ » Bisedime » A besoni ne jet pas vdekjes
Postimi i fundit | Nga i pari i palexuar Pėr Printer | Dėrgoja njė Shokut | Shto kėtė Temė nė Favorit

Pėrgjigju

Faqet (5): « e para ... e kaluara 2 3 [4] 5 nė vijim

Shko tek fundi i Faqes A besoni ne jet pas vdekjes 8 Votime - Mesatare: 7,758 Votime - Mesatare: 7,758 Votime - Mesatare: 7,75


Informatat nga: ISA-AIR ISA-AIR ėshtė Mashkullore Offline
Shenime: 33
Postimi imė i pari
Pasuria: 1.086 dediEURO
24.09.2006 13:24 / Postimi 76. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Kush mund te shkoj ne Parajs ???

Pėr tė shkarkuar nga ISA-AIR: (Regjistrohu pėr tė Shkarkuar / ose Identifikohu)
clinton.jpg
Engel.jpg
Engel-.jpg
Shpyrti.jpg
Parajsa-.jpg
ISA-Jes.jpg

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 17 17 Vlerėsime Positive / 4 4 Vlerėsime Negative


Informatat nga: ISA-AIR ISA-AIR ėshtė Mashkullore Offline
Shenime: 33
Postimi imė i pari
Pasuria: 1.086 dediEURO
24.09.2006 09:46 / Postimi 77. nė kėtė Faqe. RE: Na jena në jeten e midisme edhe jeta mbas dekjes
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi:
Citati:
Oregjinal nga a_pihet_duhani_ketu
Citati:
Oregjinal nga ISA Gjergji
Kurani është njësoj si Kanuni dallimi është qe Kuranin eka shkru nje Arab kurse Kanunin eka shkru nje Shqiptar.Kurani kaqen Ligj per Arab kurse Kanuni kaqen Ligj per Shqiptar.
Jet nuka pas vdekjes por shpyrtat shkojn menje Demenzion tjeter qe pastrohen dhe Reinkalohen tek nje trup tjeter.Per shpyrta sedin asnje Feh tjeter mamir se Budizmi.Ndaqi me dit per Shpyrtat lexoni libra per Parapsikolagji ose merrni kshilla nga Daut Dermaku dhe Sali Bashamos o isa gjergji se emri yt tregon qe je nga tjeter fe e kshtu une mendoj mos fyej kurrgje nga libri i madherishem
mos ja ben edhe ti sikur vaso pashko

kur ka then o shqiptar leni kishat e xhamijat se feja e shqiptarit eshte shqiptaria e ka pas friken se nuk i shiten me poezit per at ka than e kshtu me radh
tash te them tjetren sa per me shkru kuranin e vertet se e ka shkru nje arab po keto jan fjalet e All-llahut s.w.t. edhe mesiguri qe nuk eshte ndrruar asnje pik e mos te flasim per fjal ai nje her eshte shkruar e sa per biblen te tregoj se shum her eshte shkruar e perdoruru ne menyra qe te jet sa me leht se sikur te jetke ai liber se eshte shkruar nje her edhe ai kishte me qen njejt pa i levizshem
po une te kehilloj me nje fjal mos i aqarto antart ketu edhe pse nuk jam moderator te them vetem nje fjal ki frik zotin mos bej parapagnda te tilla ketu se nuk ja vlen tethuash diqka te till ne fund e lus all-llahun s.w.t qe te udhzoj ne rrug te rejt ty dhe neve Amin
we selamu alejkum we rahmetullahi we berekatuhuPershendetje dhe pa fyerje.
Shum prej antarve shkrujn dhe shqiptojn ne gjuh te huaj qe nete vertet une ket gjuh nuk e kuptoj,sikur edhe un meshkru ne nje gjuh qe un e di mesiguri ju nuk kuptoni dhe kjo dotjuduket si Fyerje per ju andaj ju lutem perdorni gjuhen shqipe ashtu si dini dhe jo fjal te huja se pse edhe gjuha shqipe ka fjal te embla dhe te bukur.Un e ndi veten Shqiptar me feh dhe me Komb. per mu Profet eshte Adem Jashari (Muhamed) kurse Gjergj Kastrioti (Jesus Kristus)dhe Nen Tereza(Maria)Fundja keta emra e marrin Uratin prej popullit ton.
Edhe diqka ju Zonja dhe Zotri e lidhni Zotin me Fen shum nuk di prej nga i merrni keto njohuri me siguri prej Hoxhallarve te cilet shum prej tyre nuk kan pas as Tetvjeqaren dhe keto jan pasojat tek ne (Shqiptaret).

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 17 17 Vlerėsime Positive / 4 4 Vlerėsime Negative


Informatat nga: ---- Offline
Shenime:
Postimi imė i pari
Pasuria: 0 dediEURO
17.09.2006 18:41 / Postimi 78. nė kėtė Faqe. RE: A besoni ne jet pas vdekjes
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi:
Citati:
Oregjinal nga rotnem
Citati:
Oregjinal nga lulzimi
une besoj

une mendoj se kjo jet asht sikur ni lloj brobe per me e caktu vendin e merituar ne jeten e arshme se si asht sill njeriu me te tjeret , me te varferit a po me te smurin


jepne komentin tuaj seriozune besoj ne kete jete se per ate jet tjeter jo (une se di se u kthu dikush prej dujes tjeter me tregu si oshte atje ,e ju )
ju pershendes


Normal qe nuk u kthy deri tash askush prej te vdekureve me na tregu se si esht atje,po si besimtar te ALLAHUT duhet ta respektojm Kuranin se cka lexon aty. :)

* se shpejti (Kliko mbi Tekst pėr tė pėrpunuar Postimin tuaj)


Vlerėsimet:
Vlerėsimet  Vlerėsime Positive /  Vlerėsime Negative


Informatat nga: rotnem rotnem ėshtė Mashkullore Offline
Shenime: 285
Postimi imė i pari
Pasuria: 8.050 dediEURO
17.09.2006 18:36 / Postimi 79. nė kėtė Faqe. RE: A besoni ne jet pas vdekjes
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi:
Citati:
Oregjinal nga lulzimi
une besoj

une mendoj se kjo jet asht sikur ni lloj brobe per me e caktu vendin e merituar ne jeten e arshme se si asht sill njeriu me te tjeret , me te varferit a po me te smurin


jepne komentin tuaj seriozune besoj ne kete jete se per ate jet tjeter jo (une se di se u kthu dikush prej dujes tjeter me tregu si oshte atje ,e ju )
ju pershendes

Signatur: IP

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 76 76 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: Gazi_ch Offline
Shenime: 14
Postimi imė i pari
Pasuria: 475 dediEURO
17.09.2006 16:27 / Postimi 80. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi:
Citati:
Oregjinal nga deli
Une per veti siq theksohet ne Kuran edhe pas vdekjes ka jet

Besimtart e All-llahut besojn qe ka jet pas vdekjes !

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 0 0 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: deli Offline
Shenime: 1.319
Postimi imė i pari
Pasuria: 35.075 dediEURO
17.09.2006 16:05 / Postimi 81. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Une per veti siq theksohet ne Kuran edhe pas vdekjes ka jet

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 59 59 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: HILEQARJA HILEQARJA ėshtė Femerore Offline
Shenime: 518
Mosha: 19
Statusi: i/e Dashuruar
Postimi imė i pari
Pasuria: 17.510 dediEURO
17.09.2006 16:04 / Postimi 82. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: selamu alejkum...


vdekja asht nje veper e cila nuk i ka lan atyre dallvergjive hilegjive qe te bojn hile.
vdekja esht o vllazni asht nje sen e cila njerzit e fuqishem i ka urxu e i ka ul skan guxu me livrit. allahu thot ne kuran : agonija e vdekjes dote vije me te vertet kjo asht ajo e cila ti mundohesh te largohesh apo te shpetosh ama nuk ka mundsi te shpetosh!

po rinija jon ma as qe se mendojn vdekjen e ku mbet se ta kujton jeten pas vdekjes!


o vllai vdekjes gjdo njani prej neve kena me vdek.ku asht zemra jote ku asht logjika jote pse sndalesh dhe te kujtosh..pse sndalesh te bajsh taube te allahu xhlsh. mundohu dhe kujto qka te pret ty ne varr.prej vorrit o vllazni gjdoher kur te ikish te del perpara sot muslimant per fat te keq e kan harruar azabin e vorrit i kan shlu te qeshmet shum e kan harru te qajtmen rradh dikujt qe i dalin lotet prej friges te allahut xhlsh.

varri per gjdo dit thrret.
gjdo musliman qe hyn ne dhe ne tok thrret toka dhe thot ky njeri qka ka hy ne varr a asht qe e ka rrespektu allahun apo a asht qe i ka bo gjuna allahut xhlsh.

mendoni kur ta mirni jarganin me ra me flet dhe dot ju kujtohet nata e varrit kur te na mbulojn me dhe dotju kujtohet se disheki jon dote jet dheu jon.jargani jon dote jen konicet e tona. azabi i vorrit asht i madh o vllazni.

inshallaha allahu esht i knaqur me ne. paqja dhe meshira allahut qofshin mbi ju dhe familjen tuaj.. me rrespekt pecko19

Vlerėsimet:
Ky Postim ka 2 Vlerėsime
Vlerėsimet 375 375 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: _____ _____ ėshtė Femerore Offline
Shenime: 5.298
Postimi imė i pari
Pasuria: -550 dediEURO
17.09.2006 14:09 / Postimi 83. nė kėtė Faqe. RE: A besoni ne jet pas vdekjes
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi:
Citati:
Oregjinal nga lulzimi
une besoj

une mendoj se kjo jet asht sikur ni lloj brobe per me e caktu vendin e merituar ne jeten e arshme se si asht sill njeriu me te tjeret , me te varferit a po me te smurin


jepne komentin tuaj seriozValla edhe un mendoj si ty o luli ...besoj pse jo..

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 65 65 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: a_pihet_duhani_ketu a_pihet_duhani_ketu ėshtė Mashkullore Offline
Shenime: 1.032
Mosha: 30
Postimi imė i pari
Pasuria: 27.175 dediEURO
17.09.2006 14:05 / Postimi 84. nė kėtė Faqe. RE: Na jena në jeten e midisme edhe jeta mbas dekjes
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi:
Citati:
Oregjinal nga ISA Gjergji
Kurani është njësoj si Kanuni dallimi është qe Kuranin eka shkru nje Arab kurse Kanunin eka shkru nje Shqiptar.Kurani kaqen Ligj per Arab kurse Kanuni kaqen Ligj per Shqiptar.
Jet nuka pas vdekjes por shpyrtat shkojn menje Demenzion tjeter qe pastrohen dhe Reinkalohen tek nje trup tjeter.Per shpyrta sedin asnje Feh tjeter mamir se Budizmi.Ndaqi me dit per Shpyrtat lexoni libra per Parapsikolagji ose merrni kshilla nga Daut Dermaku dhe Sali Bashamos o isa gjergji se emri yt tregon qe je nga tjeter fe e kshtu une mendoj mos fyej kurrgje nga libri i madherishem
mos ja ben edhe ti sikur vaso pashko

kur ka then o shqiptar leni kishat e xhamijat se feja e shqiptarit eshte shqiptaria e ka pas friken se nuk i shiten me poezit per at ka than e kshtu me radh
tash te them tjetren sa per me shkru kuranin e vertet se e ka shkru nje arab po keto jan fjalet e All-llahut s.w.t. edhe mesiguri qe nuk eshte ndrruar asnje pik e mos te flasim per fjal ai nje her eshte shkruar e sa per biblen te tregoj se shum her eshte shkruar e perdoruru ne menyra qe te jet sa me leht se sikur te jetke ai liber se eshte shkruar nje her edhe ai kishte me qen njejt pa i levizshem
po une te kehilloj me nje fjal mos i aqarto antart ketu edhe pse nuk jam moderator te them vetem nje fjal ki frik zotin mos bej parapagnda te tilla ketu se nuk ja vlen tethuash diqka te till ne fund e lus all-llahun s.w.t qe te udhzoj ne rrug te rejt ty dhe neve Amin
we selamu alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Signatur:  

Vlerėsimet:
Ky Postim ka 1 Vlerėsime
Vlerėsimet 55 55 Vlerėsime Positive / 1 1 Vlerėsime Negative


Informatat nga: ISA-AIR ISA-AIR ėshtė Mashkullore Offline
Shenime: 33
Postimi imė i pari
Pasuria: 1.086 dediEURO
17.09.2006 12:08 / Postimi 85. nė kėtė Faqe. RE: Na jena në jeten e midisme edhe jeta mbas dekjes
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Kurani është njësoj si Kanuni dallimi është qe Kuranin eka shkru nje Arab kurse Kanunin eka shkru nje Shqiptar.Kurani kaqen Ligj per Arab kurse Kanuni kaqen Ligj per Shqiptar.
Jet nuka pas vdekjes por shpyrtat shkojn menje Demenzion tjeter qe pastrohen dhe Reinkanohet tek nje trup tjeter.Per shpyrta sedin asnje Feh tjeter mamir se Budizmi.Ndaqi me dit per Shpyrtat lexoni libra per Parapsikolagji ose merrni kshilla nga Daut Dermaku dhe Sali Basha

Vlerėsimet:
Ky Postim ka 1 Vlerėsime
Vlerėsimet 17 17 Vlerėsime Positive / 4 4 Vlerėsime Negative


Informatat nga: Esati_Prej_Gadimes Esati_Prej_Gadimes ėshtė Mashkullore Offline
Shenime: 561
Mosha: 24
Statusi: Sekret
Postimi imė i pari
Pasuria: 12.926 dediEURO
31.05.2006 14:12 / Postimi 86. nė kėtė Faqe. Na jena në jeten e midisme edhe jeta mbas dekjes
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: UN besoj ne jet perpara edhe ne jet mbas ksaj jete.......besimi i jem asht qashtu Po spo tregoj ma shum se besoj ne shum sende

Signatur: ‚ƒ„…†‡ˆŠ Jam Gadimali 100% edhe jam shum krenarë qe jam shqiptar

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 14 14 Vlerėsime Positive / 2 2 Vlerėsime Negative


Informatat nga: a_pihet_duhani_ketu a_pihet_duhani_ketu ėshtė Mashkullore Offline
Shenime: 1.032
Mosha: 30
Postimi imė i pari
Pasuria: 27.175 dediEURO
31.05.2006 06:40 / Postimi 87. nė kėtė Faqe. RE: A besoni ne jet pas vdekjes
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: me besu duhet vahlla se ka ringjallje
ama kish pas deshir a munem edhe atje me ba naj tem sikur ktu
e nese po kisha me ba nje tem atje per juve te tanve
qe po bani hajgare me ringjallje


TEMA VIJON KSHTU

kur ju ishet ne webin www.dedi24.com qfar pergjegjeje jepshit kur dikush ju dha mundsin me dhen nje mendim per ringjallje veq ket tem kisha dasht me ba edhe me ju pa se si kaloni neper at koh ju flm

Signatur:  

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 55 55 Vlerėsime Positive / 1 1 Vlerėsime Negative


Informatat nga: SAKICA SAKICA ėshtė Mashkullore Offline
Shenime: 706
Mosha: 40
Postimi imė i pari
Pasuria: 19.400 dediEURO
31.05.2006 01:15 / Postimi 88. nė kėtė Faqe. RE: A besoni ne jet pas vdekjes
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: qy jet pas vdekjes po qfar jete te hamamit bre 3 kubik dhe permi e me prit me u ringjall apet hehehehe ska shanca hiq

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 30 30 Vlerėsime Positive / 1 1 Vlerėsime Negative


Informatat nga: stupcat stupcat ėshtė Mashkullore Offline
Shenime: 1.723
Postimi imė i pari
Pasuria: 47.847 dediEURO
29.05.2006 03:23 / Postimi 89. nė kėtė Faqe. RE: A besoni ne jet pas vdekjes
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: PAFT ME JAV MARR XHEBRAILI QE OSHT KTU NE FAQEN DEDI ASAJ VIKTIME NUK I VYN MA JETA SE KY JA MERR SHPIRTIN ETHE PER AT DYJE

Signatur: Ku jeni Gjergj Kastrioti Plisin nuk e ndryshon moti Mos shikoni Kisha e Xhamia Feja jonė ėshtė Shqiptaria Gjaku i shqipes nuk humb kurr Ai gjak mbetet ne flamur

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 288 288 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: deli Offline
Shenime: 1.319
Postimi imė i pari
Pasuria: 35.075 dediEURO
28.05.2006 00:02 / Postimi 90. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: po

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 59 59 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: Elshani2005 Offline
Shenime: 197
Postimi imė i pari
Pasuria: 6.950 dediEURO
27.05.2006 23:02 / Postimi 91. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi:
Citati:
Oregjinal nga dita62
Si gjithmon Mahmuti me shyhretin e knaqin dashnija per ta asht parajs ,
sa i perket ktyre Quantom dhe Thermodinamic per fat te keq anglisht qe nuk e kuptova se bash me interesoj gjana dishka shqip qe e marrmi vesh e qe munet me me bind


Quantom Shqip thjesht asht KUANTOM nuk mundet te perkthehet kjo asht nje teoria Fizike qe asht i spjguar pak nga Ajnshatjni dhe disa fizisist tjer
Thermo nxehtsi Dinamike E cila asht teoria e tjeter qe jep nje kuptin te gjithsise dhe gjithqka qka jemi

Mandej vet teoria e relativitetit i spjego disa gjera per ket jet dhe si DIMENZIONET TJERA Egzistojn Ne shohim ne 3 dimenzione Koha si koh asht e 4 Dimenzion mandej jan dimenzionet tjera qe nuk po munden ti spjegojn. Kan shum spejgime qe kjo jet nuk asht asgje dhe ka diqka ma teper qe shkenctar nuk po munden plotsisht ti spjgojn.Allahu e din mas mirti

Per at asryje njeriu nuk ka qare pa i besu krijuesit te vet. Se shkenca asht demantuse e vetvetes gjdoher shkon duke u permisu dhe duke i plostsu gabimet.Para 100vite nuk kemi dit se bakteriet egzistojn. Besa der para 2-3vite kemi kujte se i kemi 9 planete kursa tash thuajn se jan 10. Ka shum gjera tjera se shkenca hala nuk mundet te i spjegon se qka asht kjo jet PSE VDESIM PSE NUK RIPAROHEMI.PSE NUK MUNDEMI TE SHTIM NJE PUMP VENDSE ZEMER TKEMI PSe ringjallja nuk ndodh

Ka shum sende tjera
Ta din se kta fjal qe i perdori jan shkencore dhe vin nga gjuha latine qe asht universal ne shkenc

ALLAHU ALEM(allahu e din mas mirti)Ktu asht nje faqe e mir vizitojeni _http://www.harunyahya.com/albanian/index.php

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 212 212 Vlerėsime Positive / 1 1 Vlerėsime Negative


Informatat nga: ARTORi ARTORi ėshtė Mashkullore Offline
Shenime: 777
Mosha: 30
Postimi imė i pari
Pasuria: 24.750 dediEURO
27.05.2006 19:53 / Postimi 92. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Po ma merre mendja se ka rilindje prap nuk e di pse por prap se prap kam bindje se do te kemi rilindje.
Nje send qe e kam lexuar ne nje gazet ne Londer nje Shkrimtar Katolik Franqez thot e vetmja KURANI eshte qe kur asht shkruar nuk eshte ndrruar sepse jan fjalet e allahut jan aty dhe nuk jan per tu ndrruar, e jo sikur ne Bibel edhe pse jam Katolik thot qe thuajse qdo Kardinal e ka shti nga nje proverb ne Bibël, dhe prej nga Lindja e fejes Katolike mbas vdekjes se Isusit mund te thuash se feja Katolike ka shkuar kah ajo menyra komerciale si pik e pare qka ka te bëj Vatikani ne Itali kur ajo nuk eshte lind ne Itali dhe ata njerez e kan ekzekutu Isusin, tjetra eshte Musliman ne krye me Muhamedin filluan luftrat e tyre qe quheshin per Allahun por ato nuk jan kan luftra sikur te sodit kunder feve por ai i beri kunder te pafeve.
Nje send per veti e di kurfar feje nuk besoj por nje e di se besoj ne Zot dhe e di qe eshte nje, jo per diqka por per me kqyr holle e holl 90 perqind te luftrave ne tër rruzullin tokesor jan bër per shaqe fetare, e kur te kqyresh tash te tri fet nuk i permbahen fjales se Zotit.

Signatur: Me nderime ARTORi

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 590 590 Vlerėsime Positive / 7 7 Vlerėsime Negative


Informatat nga: Dorona Dorona ėshtė Femerore Offline
Shenime: 43
Postimi imė i pari
Pasuria: 1.225 dediEURO
27.05.2006 17:48 / Postimi 93. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: besoj se ne ket jet jemi vetem te pergatitim jeten epavdekshme

Signatur: gabimi i perseritur eshte qellim

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 2 2 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: shoki Offline
Shenime:
Postimi imė i pari
Pasuria: 0 dediEURO
27.05.2006 13:09 / Postimi 94. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Po ka jet mbas vdekjes ndese ki ba mir ne kit dynja e matheri ki jet e ndese jo shkon ne xhehenem te zjarri atheri ski jet

* se shpejti (Kliko mbi Tekst pėr tė pėrpunuar Postimin tuaj)


Vlerėsimet:
Vlerėsimet  Vlerėsime Positive /  Vlerėsime Negative


Informatat nga: Trina Offline
Shenime:
Postimi imė i pari
Pasuria: 0 dediEURO
27.05.2006 12:56 / Postimi 95. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Po ka per mendimin tim ka jet pas vdekjes...

* se shpejti (Kliko mbi Tekst pėr tė pėrpunuar Postimin tuaj)


Vlerėsimet:
Vlerėsimet  Vlerėsime Positive /  Vlerėsime Negative


Informatat nga: Elshani2005 Offline
Shenime: 197
Postimi imė i pari
Pasuria: 6.950 dediEURO
25.05.2006 17:18 / Postimi 96. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Une per veti besoj se kjo jet asht nje prov nga krijuesi jon. Ai na ka dhen dijonin dhe lirimin e mndimit e tash nese na nuk mundohem ta shiqojm te vertetn ather asht faji jon

Kjo jet asht NJe prag mas vdekjes hym nd eboten tjeter e pavdekshem

E per shkencen Ju kisha pas qef te lexoni teroit e KUANTOM dhe THERMODINAMIC poashtu teori tjera ASTROPHYSIKA cila spejkon qfar krijese jemi ne 99% Shprastin.

PO NE KET RAST kisha pas deshir qe ju ta NDEGJONI KET KENG

http://www.dedi24.com/attachment.php?attachmentid=5626

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 212 212 Vlerėsime Positive / 1 1 Vlerėsime Negative


Informatat nga: dita62 dita62 ėshtė Femerore Offline
Shenime: 1.993
Mosha: 99
Postimi imė i pari
Pasuria: 56.750 dediEURO
25.05.2006 16:15 / Postimi 97. nė kėtė Faqe. RE: une i besoj allahut
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi:
Citati:
Oregjinal nga shoki
dita jo njeri kur des 52 dit asht me lekur e krye e krejt embas 52 ditesh i koci edhe me radh
edhe kuranin se ka shkrue dora e njeriut ato askush se di nuk dihet kush e ka shkru 500 faqe kuran
veq allahu e di se kush e ka shkrue me fal nuk shkoj kontra po keshtu asht kalo mir zonjushe

Ne rregull shoki nuk e mohoj fjalen tane por nuk e kundershtoj mendimin tim .
disa rreshta nga Kurani
KURANI QE ESHT FJAL E ALLAHUT ZBRITI NE INTERVALE TE CAKTUARA KOHORE ,SUKCESIVISHT BRENDA PERIUDHES 23 VJEQARE TE PEJGAMERLLEKUT TE TI ,DUKE FILLUAR NE MEKE( 610 -622 ) DHE NE MEDINE ( 622 -632 ) QYTETE KETO TE CILAT FAL PUNES SE MADHE DHE REFORMAVE TE PEJGAMERIT U BEN TE NJOHURA NE MBAR RRUZULLIN TOKSOR ,KOMPLEKSI I DY HAREMAVE MBRETI FEHD IBN ABDULAZIZ PER SHTYPIN E KURANIT TE NDERSHEM NE MEDINE DUKE I ZBATUAR URDHRAT E TI DHE DUKE QEN NEN MBIKQYRJE PER PERPIKMERIN GJAT SHTYPIT TE KURANIT.

kjo ishte vetem nje fragment qe e morra nga kurani si ma spjegon ti mu kta tash ,sidoqoft e rrespektoj mendimin tan por un nuk besoj se nisem te besoj ne realitet e jo ne gjana qe skan fakte se me siguri pas 300 vjetesh ka me mbrri shkenca shum sa qe nje dit kan me than qe edhe planetet ,aferdita,merkuri,jupiteri etj etj kan po te njejten histori

Signatur:

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 235 235 Vlerėsime Positive / 6 6 Vlerėsime Negative


Informatat nga: shoki Offline
Shenime:
Postimi imė i pari
Pasuria: 0 dediEURO
25.05.2006 12:25 / Postimi 98. nė kėtė Faqe. RE: une i besoj allahut
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: dita jo njeri kur des 52 dit asht me lekur e krye e krejt embas 52 ditesh i koci edhe me radh
edhe kuranin se ka shkrue dora e njeriut ato askush se di nuk dihet kush e ka shkru 500 faqe kuran
veq allahu e di se kush e ka shkrue me fal nuk shkoj kontra po keshtu asht kalo mir zonjushe

* se shpejti (Kliko mbi Tekst pėr tė pėrpunuar Postimin tuaj)


Vlerėsimet:
Vlerėsimet  Vlerėsime Positive /  Vlerėsime Negative


Informatat nga: Arta Arta ėshtė Femerore Offline
Shenime: 849
Mosha: 00
Statusi: Beqar/e
Postimi imė i pari
Pasuria: 22.775 dediEURO
25.05.2006 12:03 / Postimi 99. nė kėtė Faqe. une i besoj allahut
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Mendimi jem asht qe kur te vedsim na ma nuk lindim edhe njeher, ata qe jan kan njerzt e mir shkojn ne qill e ata qe jan dreqen shkojn ne flak kshtu e kam lixuar ne kuran

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 52 52 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: Idealja Idealja ėshtė Femerore Offline
Shenime: 5.458
Postimi imė i pari
Pasuria: 145.625 dediEURO
25.05.2006 11:27 / Postimi 100. nė kėtė Faqe. RE: A besoni ne jet pas vdekjes
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: ihhhhhhhhhhhhh edhe ju un spo muj mu bind mej besu kesaj jete qe po e shoh me sy e le ma at qe se kam pa hala

Signatur:
Askush se meriton lotin tend te art Qe del nga avulli i djegjes se shpirtit

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 388 388 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Pėrgjigju

Faqet (5): « e para ... e kaluara 2 3 [4] 5 nė vijim

dediHome
dedi24.com (C) 2005 - 2018 Gjitha drejtat tė rezervuara by dedi4u - Kontakt: info@dedi24.com
Idea, Realizimi, Dezajnimi dhe gjitha punimet - dedi4u (HiK) (C)

Vizitat Sot: 10.452 | Dje: 30.755 | Gjithsej: 262.825.105